• ludmilalesanek

8 najpopulárnejších dizajnových štýlov - 8. Urban modern

Posledný interiérový dizajn z TOP 8, ktorý vám v krátkosti priblížim je spojený s moderným mestským štýlom života. Ideálnym prostredím pre využitie tohto interiérové dizajnu sú loftové byty v mestách. Vzhľadom na prostredie, v ktorom sa nachádzame je "mestská moderna" fúziou rôznych protichodných a komplementárnych znakov. Minimalisticky moderné, očarujúco elegantné, či rozprávkové experimentálne návrhy sa zrazia vo výraznom prostredí 21. storočia.


Charakteristika štýlu


Moderný dizajn je predovšetkým o čistých líniách a zameriava sa aj na samotnú funkčnosť. V modernom dizajne len málokedy nájdete zbytočné doplnky alebo dekoratívne prvky, pretože tento štýl je viac o jednoduchosti ako o neporiadku. Tento interiérový dizajn sa preto hodí a je ideálny pre menšie obytné priestory.


Typické prvky


Typickými prvkami interiérové dizajnu sú leštené povrchové úpravy, odvážne farby, ale i geometrické tvary. Napríklad špičková návrhárka interiérov Erica Burns priniesla pár tipov ako si vytvoriť tento interiérový štýl vo svojom domove.

Bajte sa mierkou. Aj to je jednej z odkazov tejto dizajnérky, ktorý v podstate hovorí o tom, že kombináciou rozmerovo väčších nábytkov s menšími kusmi či položkami sa dá docieliť nádherná kompinácia priestoru. Nezabudnite na drobnosti a detaily. Netreba to preháňať, ale mali by v rámci interiéru vytvoriť akýsi kontrast, ktorý zapadne do celého priestoru. Využite farebnú kombináciu ako napríklad šedú s modrou. Každá jedna miestnosť by mala byť niečim špecifická.

Každý jeden interiér odporúča doplniť nejakým druhom umenia ako napríklad vzorovaný koberec, či zaujímavý jedálenský luster. Do príležitostných miestností ako napr. rodinná izba sa viacej hodia uvoľnené tkaniny a vzory a naopak ak ide o nejakú formálnu miestnosť tam odporúča ísť do viac luxusnejších tkanín, či nejakých kovových povrchov.

Výhodou tohto interiérové dizajnu je, že môžete spájať rôzne dizajnové prvky, a tým vytvoriť módny a zároveň pohodlný pocit, v ktorom sa budete cítiť ako doma.


zdroj: blog.eya.com

7 zobrazení
LOGO velke bez kruhu zlate.png