• ludmilalesanek

Kľúčové trendy v interiéroch v roku 2020

Spravím to len raz a budem mať pokoj? To určite neplatí pre ľudí, ktorí milujú svoj interiér a sledujú najnovšie trendy v oblasti interiérového dizajnu. Práve pre vás, ktorí radi experimentujú a chcú mať svoj interiér vždy v najmodernejšom trende, som pripravila pár tipov ako by ste mohli svoj interiér v roku 2020 skrášliť.


Rôzne nové trendy a zaujímavosti nás neustále lákajú, aby sme náš interiér "aktualizovali". Kto sleduje neustále nové trendy v interiéri vie, že trendy sa menia a vyvíjajú rôznymi spôsobmi. Niektoré sú populárne niekoľko rokov či desaťročí, iné napr. iba niekoľko mesiacov. Zoberme si napríklad len severské interiérové trendy, ktoré sú s nami už niekoľko desiatok rokov a stále sú trendy.


Neexistuje únik od trendu! Všetko čo nás obklopuje v interiéri bolo navrhnuté pre nás a ovplyvňuje nás viac či menej.


TREND 1 - ABSTRAKTNÁ ENERGIA

Čo v sebe ukrýva tento trend?Je to trend, ktorý čerpá inšpiráciu z abstraktného a expresionistického umeleckého diela. Využíva najmä odvážnu geometriu a hravé farebné bloky tak, aby čo najviac zachytil vašu osobnosť nakoľko hlavným cieľom je vyvolať u vás tie správne emócie a vytvoriť dobrú náladu. Nebojte sa vyhrať s odvážnymi vzormi a pútavými farbami, ktoré môžu by aj vo vzájomnom kontraste.

Geometrické vzory na doplnkoch | zdroj: xnabytok.sk

TREND 2 - ŠTRUKTÚROVANÁ JEDNODUCHOSŤ

Pokojne, pohodlne a jemne chladno. To sú asi základné prvky, ktoré sa nachádzajú v druhom trende. Priestor interiéru by mal byť bezpečný a priestorný, aby bol vhodný na oddych a regeneráciu. Vyhrajte sa so svetlými a neutrálnymi farbami. Tento trend je natoľko jednoduchý a často používaný, že asi nikdy nebude zastaralý.

Jednoduchý a pohodlný priestor | zdroj: hearthomemag.co.uk

TREND 3 - EKLEKTICKÝ PÔVAB

Posledný z trendov, ktorý som si pre vás vybrala je eklektický trend, ktorý je trošku retro, na druhej strane však veľmi odvážny a sebavedomý. Preberá na seba prepracovanú eleganciu 30. rokov minulého storočia so sexy luxusom v štýle sedemdesiatych rokov. Pri tomto štýle je elegantný nábytok veľmi podstatný, takže ak milujete eleganciu, tento štýl je ako stvorený pre vás.

Eklektický pôvab | zdroj: domov.kormidlo.sk

Čo dodať na záver? Snáď už len toľko, že si s pomedzi uvedených trendov vyberiete svojho favorita. Nezabúdajte však na jednu podstatnú vec, že v danom interiéri budete nažívať len a len vy, takže všetko smerujte k tomu, aby hlavne vás nový interiér napĺňal šťastím.


#trendyvroku2020 #interiérovétrendy2020 #interiérovýdizajn2020 #dizajn2020 #novetrendy #trendy #dizajn

21 zobrazení
LOGO velke bez kruhu zlate.png