• ludmilalesanek

Počuli ste už o machových stenách a obrazoch?

Rastliny v interiéri môžu mať rôznu podobu. Ak chcete, aby sa váš interiér zazelenal, siahnite na našom trhu stále viac obľúbenú alternatívu v podobe machových stien, či obrazov. Machové steny sú určite dizajnovou záležitosťou a niečo viac si o nich povieme aj v tomto článku.


Machové steny? Čo to vlastne je?


Machová stena - zdroj: www.artflorist.sk

Steny a obrazy z machu sú vyrábané na prírodnej báze. Môžu pozostávať z plochého alebo vypuklého machu. Mach je pripravovaný špeciálnym postupom vďaka čomu si dlhodobo zachováva stabilný vzhľad.


Vlhkosť, ktorou je v exteriéri nasiaknutý, nahrádza konzervačný prostriedok šetrný k životnému prostrediu. Tak vzniká ekologický produkt v atraktívnom vzhľade v rôznych odtieňoch zelenej, ktoré vydržia približne 10 rokov. Machové steny aj obrazy vytvárame v rôznych tvaroch a rozmeroch.

Machový obraz / zdroj: www.machoveobrazy.sk

Ekologický produkt v atraktívnom vzhľade


Čo je úžasné, tak starostlivosť je len minimálna až nulová. Zabudnite na zastrihávania, či zalievanie. Vlhkosť vzduchu by mala byť minimálne od 35% do maximálne 70%, ideálom je úroveň 50%. Nižšia vlhkosť môže spôsobiť strácanie sýtosti zelenej farby, ale takáto vlhkosť by nemala byť v miestnosti nakoľko nie je vhodná ani pre človeka.

Machová stena v kuchyni / zdroj: www.topbyvanie.sk

Využitie machu v interiéri

  • tento typ machu je určený pre interiér,

  • nesmie sa zalievať ani kropiť vodou,

  • nevyžaduje slnečné svetlo, preto je ho možné využiť aj v tmavších interiéroch ako sú napr. kúpeľne

  • nesmie sa dlhodobo vystavovať slnečnému svetlu

  • inštalácia je možná na takmer akýkoľvek povrch ako sú steny, stropy či iné povrchy

  • neobmedzené možnosti v podobe rôzny obrazov, tvorba loga pre firmy, či iné tvary


#mach #machovesteny #stenyzmachu #interier #dizajn #ekoprodukt #machoveobrazy #interierovydizajn #dizajn #navrh #interierovynavrh

30 zobrazení
LOGO velke bez kruhu zlate.png