• ludmilalesanek

Rekonštrukcia interiéru verzus COVID-19

Všade kam sa pohneme, tak vidíme a počujeme iba COVID-19. Fatálna situácia, ktorá pretrváva už dva mesiace a ovplyvňuje každého jedného z nás nevediac dokedy ešte bude trvať. Odstupom času sa zamýšľame kam to vlastne ďalej takto ešte zájde. Sme zavretý doma, bez trvalého finančného príjmu a iných aktivít, na ktoré sme boli doposiaľ všetci zvyknutí.Musíme fungovať z našich domovov naďalej, ako zárobkovo činné osoby a navyše sa k tomu zaradili aj špecifické činnosti ako sú učitelia, kuchári, upratovači a taktiež animátori pre naše malé/veľké ratolesti. Povedzme si na rovinu. Pri takomto širokom zábere aktivít v jednom uzatvorenom priestore, či už nášho bytu alebo domu je dosť náročné pre každého z nás. Pri jednotlivých aktivitách zisťujeme určité nedostatky našich interiérov, ktoré si začíname všímať a vplývajú na nás v tomto období viac ako doposiaľ. Či už ide o veľkosť priestoru, zlé usporiadanie vybavenia, alebo “dotiahnutie“ vecí na ktoré nebol doposiaľ čas.


Nedokonalosti v interiéry / zdroj: Pinterest

Na jednej strane výhodou tohto obdobia je, že máme viac osobného priestoru ako doposiaľ. Venujeme sa prvom rade svojej rodine a doháňame všetko to, čo sme odkladali na neskôr "keď budeme mať viac času". Preto vidím v danej situácii, v ktorej sa práve všetci nachádzame ako veľkú výhodu usporiadať si všetky myšlienky, čo sa nášho bývania týka a určite v prvom kroku sa pustiť do návrhu našich domovov, nakoľko dané okolnosti sú pre zmenu ako ideálne.


Viacerým z nás sa zmení pohľad na svet a aj zmysel života, tak prečo ho nezačať práve s novým bývaním?


Návrh, alebo dizajn priestoru z časového hľadiska vždy trvá pri vhodných podmienkach minimálne dva mesiace. Od samotnej obhliadky priestoru, ďalej zoskupenie klientových predstáv a následne sa prechádza na časovo náročné vypracovanie celého dizajnu. Po uskutočnení návrhu vašich snov ste ďalej pripravený na samotnú realizáciu, ktorá môže nastať hneď po skončení súčasnej situácie ovplyvnenej COVID-19. Preto určite nepremýšľajte dlho a buďte o krok vpred pred ostatnými :)


Návrh interiéru domu / zdroj: LL Design


#korona #covid #covid19 #rekonstrukcia #kriza #coronavirus #dizajninterieru #dizajn #navrh #navrhpriestoru #smedoma #somdoma #design

7 zobrazení
LOGO velke bez kruhu zlate.png