• ludmilalesanek

TOP farebné trendy pre rok 2018

O pár dní oficiálne vkročíme do roku 2018. Čas rýchlo letí a platí to aj v oblasti interiérového dizajnu, kde každý rok svetové špičky v oblasti dizajnu prinášajú škálu nových farieb pre nasledujúce obdobie.


Ak plánujete rekonštrukciu, určite nezaškodí ak načerpáte pár inšpirácií a prijmete moju dávku farebnej inšpirácie, ktorú som pre vás pripravila. Dneska už svetoví dizajnéri majú úplne jasno v tom, aké trendy budú preferované v roku 2018.


Leatrice Eiseman, hlava prestížneho inštitútu farieb Pantone, predstavila farebné tóny vybrané pre budúcu sezónu. Zatiaľ čo rok 2017 sa nesie v trojici charakteristík - sebavedomie, pokoj a pohodlie. Ten budúci by ich malo nahradiť spriaznenie, konektivita a úprimnosť.

Pri predstavovaní farieb prešiel inštitút priamo k jednotlivým kombináciám tónov, ktoré boli rozdelené do ôsmich základných skupín.


1. spojenie modrých a oranžových tónov poukazuje na súhru zdanlivo nekombinovateľného, kde sa spájajú studené tóny s teplými.


2. a čo takto fialkavé a modrasté tóny čučoriedok spolu s odvážnou zelenou? Symbolika prírody a zdravia.


3. hravá žltá s limetkovou zelenou je jasným dôkazom, že tento rok sa na druhú koľaj dostávajú pastelové farby a na svoje si prídu odvážlivci.


4. prírodná hnedá a ružová spolu prekvapili. Ružová sa prediera do popredia čím ďalej tým viac a návrat ku prírode je heslom posledných sezón, takže toto spojenie nakoniec aj tak dáva zmysel.


5. ďalšiu paletu tvoria terakotové odtiene so žltou, červenou a čiernou. Odvážne, no veľavravné.


6. odvážna tyrkysová, fialová a ružová často spolu nevidno. Najmä preto, že každý z týchto jasných odtieňov má svoje vlastné poslanie. Ich spojenie je však jasným trendom budúceho roka.


7. množstvo teplých tónov v kombinácii od hnedej až po bielu má symbolizovať súhru jednotlivých rás a ich spolupatričnosť.


8. modrasté a biele metalické odtiene striebra a teplé žlté a oranžové tóny zlata sa striedajú v poslednej palete. Tak čo, našli ste si to pravé orechové pre váš interiér?

zdroj: pekné bývanie

1 zobrazení
LOGO velke bez kruhu zlate.png